Místo konáníDivadlo Mír
Vstupné 690 – 790 Kč
Premiéra2023
AdresaOstrava, Halasova 19
RežieDavid Vyhnánek
AutorMartin Casella
Trvání135 minut včetně přestávky

Žádný problém není moc malý, a i velké problémy mohou mít příčinu v malých věcech! Své o tom ví čtveřice mužů, kteří se pravidelně setkávají na skupinových seancích v kostele, kde se pod vedením kněze snaží vyrovnat s prokletím zvaným „Česká kletba“. Úspěšný právník, oduševnělý policista, student sportovní medicíny, přátelský pokrývač a kněz. Každý je naprosto jiný, ale všechny spojuje podobně velké příkoří, které se však ostatním může zdát malicherné ba dokonce neviditelné. Terapie postupně nabývá až na absurdní intenzitě, zvlášť, když do skupiny vstoupí nový člen. S jakými nesnázemi se veskrze úspěšní muži vlastně potýkají? Co jim ničí životy? A nejste náhodou Českou kletbou prokletí i vy?! Pomůžou si navzájem a najdou nakonec alespoň malý kousek štěstí, nebo jsou jejich problémy zkrátka neřešitelné? Albert Čuba, Vladimír Polák, Bořivoj Čermák, Michal Sedláček, Robin Ferro a Ondřej Malý v komedii Divadla Mír otevřou jedno z nejvíce tabuizovaných společenských témat. Připravte se na konverzační přestřelku plnou velmi vtipných hlášek, zábavných a nekorektních dialogů, ryze českých odkazů a minimálně několik centimetrů hlubokého přesahu. 


Česká kletba je konverzační komedie o mužích a jejich problémech. Maskulinita, sex, přátelství, ženy, práce, sociální status… To a mnohem více je pro čtveřici čistokrevných Čechů tématem společných sezení nabitých emocemi a humorem. Tuto komedii musí vidět každý muž, ale i každá žena, aby pochopila temná zákoutí chlapské duše. 


Těšte se na mnoho upřímných, tvrdých, nekorektních a hlavně zábavných dialogů, které však vedou k zamyšlení nad choulostivými tématy, o kterých se veřejně nemluví.  


Originální text pod názvem Irská Kletba napsal oceňovaný newyorský dramatik, pedagog a herec Martin Casella, který mimo jiné pracoval i jako asistent Stevena Spielberga. V Divadle Mír jsme se však rozhodli přenést děj, a tudíž i základní témata do České republiky, čímž vznikl prostor pro mnoho dalších vtipných dialogů, slovních hříček a humorných scén odkazujících na témata, která jsou všem Čechům a Češkám blízká. Díky tomu je Česká kletba inscenací, kterou nikde jinde neuvidíte a jistě se tak zařadí mezi oblíbené komedie jako je např. Tik Tik (a to nejen počtem vulgarismů).


Upozorňujeme, že inscenace není vhodná pro děti, jelikož obsahuje vulgární výrazy.