Místo konáníDivadlo Mír
Vstupné 390 – 430 Kč
AdresaOstrava, Halasova 19
Trvání100 minut bez přestávky

Účinkují: Peter Freestone, Milan Devinne


TAKOVÝ BYL FREDDIE MERCURY, aneb 12 let po boku světové rockové legendy
 

Světově známa, uznávaná a oceněná Talk show zavítá poprvé do Ostravy 23. 5. 2023!!!

Interaktivní talk show a především exkluzivní zpověď pana Petera FREESTONA,  bývalého osobního asistenta zpěváka FREDDIEHO MERCURYHO z hudební skupiny QUEEN, který byl osobním asistentem od roku 1979 až do Freddieho smrti v roce 1991, kdy ho držel za ruku jako svůj osobní přítel na smrtelné posteli.  

PETER vzpomíná na Freddieho Mercuryho v osobní i profesní rovině. 

Peter Freestone stál po boku světové legendy dlouhých dvanáct let, během nichž společně prožívali veselé i tragické okamžiky. Na tuto pozici asistenta se přesunul po nabídce od Freddieho, kterou obdržel jako garderobier Královského baletu v Londýně. Na začátku byla tato kariéra jen obchod, ale postupem času vykrystalizovala v hluboké přátelství s Queen, zejména s Freddiem.

Peter s sebou přiveze ukázat celou řadu fotografií ze svého osobního archivu, které dosud nikde neukázal, pohovoří také o natáčení oscarového filmu BOHEMIAN RHAPSODY, Peter Freestone byl během natáčení pravou rukou režiséra Bryana Singera, a to hlavně proto, aby byla Freddieho postava co nejautentičtější. Přinášíme vám schůzku s číšníkem, šéfkuchařem, komorníkem, asistentkou, sekretářem a hlídačem dětí, přičemž Freddie byl tím dítětem...

Peter sám řekl: "Moje práce pro Freddieho Mercuryho skončila pouhé tři měsíce po jeho smrti a trvalo mi několik let, než jsem se vrátil do jiného života."

Peter Freestone pracoval v roce 1977 v šatně Královského baletu Royal Opera na plný úvazek a o dva roky později byl právě v této šatně představen Freddiemu Mercurymu. Po Freddieho představení s Královským baletem byl pozván na jejich party, kde také poprvé promluvil s s Freddiem.

Peter vzpomíná: „Freddie se mě zeptal, jakou zde mám funkci, na to jsem mu odpověděl, že se starám o kostýmy. Prohodili jsme pouze pár vět a rozloučili se. O dva týdny později volal mému vedoucímu tehdejší manažer Freddieho Mercuryho, Paul Prenter, a zeptal se, jestli bych měl zájem jet s Queen na turné a starat se o jejich věci. Nabídku jsem okamžitě přijal a tím začala naše spolupráce. 

Po dvou letech jsem se, díky našemu velkému přátelství s Freddiem, stal z asistenta Queen, osobním asistentem Freddie Mercuryho. Trávil jsem s Freddiem po dvanáct let každý den, plnil jsem velké množství velkých rolí – byl jsem šéfkuchařem, číšníkem, komorníkem, tajemníkem, hlídačem dětí. Přičemž to dítě byl sám Freddie! 

Nakupoval jsem pro něj potraviny i umění, procestoval jsem s ním svět, prožíval jsem jeho úspěchy a pomáhal mu, když bylo nejhůř. Viděl jsem téct šampaňské proudem, ale viděl jsem ho také na dně. Když bylo potřeba, plnil jsem také roli jeho bodyguarda.

V posledních měsících jeho života jsem patřil k jeho ošetřovatelům – držel jsem ho na smrtelné posteli za ruku a byl jsem nepochybně jedním z jeho nejbližších přátel. 

Při skládání hudby jde o víc než jen o napsání textu a přiřazení not na notový zápis. Mnohem víc totiž znamená vnímání hudby, mít hudební cit a smysl pro detail i celek. Freddie byl v tomto případě vždy plný inspirace. 

Moje práce pro Freddie Mercuryho skončila až tři měsíce po jeho smrti. Několik let mi trvalo, než se mi podařilo se vrátit zpátky do dalšího života. 

Asi si dokážete představit jaká bolest je přijít o nejlepšího přítele“. 


Součástí talkshow je promítání fotografií, prezentace a prodej nové knihy 

„Right Place, Right Time“.

Pořadem provází moderátor a zpěvák Milan Devinne, jediný český herec ve filmu BOHEMIAN RHAPSODY. Pan Peter Freestone žije již mnoho let v ČR a mluví lámanou češtinou.