Místo konáníDivadlo Mír
Vstupné 690 – 790 Kč
AdresaOstrava, Halasova 19
RežieVáclav Klemens
AutorGeorges Feydeau
Trvání165 minut včetně 2 přestávek

Legendární francouzská komedie poháněná nevěrou, ironií, spoustou omylů, dveří, pokojů i nepokojů vám v podání Divadla Mír vžene brouka do hlavy. A věřte, že ven ho jen tak nedostanete! Tato inscenace má totiž vše, co od dobré mírové komedie chcete a také to dostanete – fenomenální autor, skvělé obsazení, humorné postavy, žárlivost, chtíč, podvody, intriky, zvraty, tempo, které vás nenechá vydechnout... A hlavně dvojrole Alberta Čuby, jehož kšandy napnou a roztočí koloběh bláznivých událostí! Vše se začne zamotávat, a nepomůže tomu ani podezřívavá manželka, podobnost ředitele pojišťovny s hotelovým sluhou, žárlivý Španěl, nechutný ředitel hotelu či muž, který vyslovuje pouze samohlásky. Povede se vše rozmotat v hotelu U Galantní kočičky, nebo vás čeká komediální smršť s matematicky přesným načasováním a obrovskou dávkou humoru? (Odpověď asi sami tušíte).

V lechtivé komedii uvidíte takřka celý mírový soubor včetně naší nové herečky Izabely Vydrové, dvou hostujících herců, a v alternaci dokonce i samotného režiséra, kterým je Václav Klemens, režisér mírových bestsellerů Dva úplně nazí muži a Kdo je pan Schmitt?.

Jedna z nejslavnějších komedií všech dob francouzského dramatika Georgese Feydeau přichází na jeviště Divadla Mír. Přesvědčte se sami, že i po více než sto letech od svého vzniku neztrácí tato inscenace svěží tempo, galantnost, a hlavně originální humor. Nyní navíc opepřený nezaměnitelným mírovým „geniem loci“.